Laser Finnish Masters 2015

Laser Finnish Masters
Nagu Segelsällskap
18-19.7.2015
Laser Class Series Summary
Pl Sailor Subgroup Sail# Club   Net 1 2 3 4 5 6
1 Michael Söderholm Apprentice FIN29 Airisto SS 1978 9 2 1 4 1 -9 1
2 Joni Päivinen Master FIN191572 Kuopion PS 1969 15 3 -8 1 2 6 3
3 Henrik Eklund Master FIN1042 Esbo SF 1961 18 1 -17 8 4 1 4
4 Simopetteri Muuronen Master FIN166826 Kotkan PS 1968 24 -10 2 6 5 3 8
5 Johan Andersson Grand Master SWE207533 Trälhavets B K 1960 27 7 -9 2 8 8 2
6 Antti Keurulainen Master FIN198228 Esbo SF 1964 29 -13 5 3 6 2 13
7 Michel Majon Master BEL206433 CN Altea 1967 29 6 -15 9 3 5 6
8 Thomas Baltscheffsky Master FIN1 Esbo SF 1962 31 5 10 7 -14 4 5
9 Martin Baltscheffsky Grand Master FIN191962 Esbo SF 1960 38 4 13 5 9 -14 7
10 Casimir Bäck Master FIN198222 Nyländska JK 1967 42 9 6 -10 10 7 10
11 Peter Westermarck Master FIN130120 Nyländska JK 1964 55 8 3 14 -15 15 15
12 Lasse Wastesson Grand Master SWE199001 Mariehams SF 1952 55 12 16 -18 7 11 9
13 Juha Kuustonen Master FIN191872 Kuopion PS 1963 57 15 4 15 11 12 (20\DNF)
14 Veijo Pönni Apprentice FIN185340 Turun PS 1971 59 -17 7 12 13 16 11
15 Ilkka Vauhkonen Master FIN167660 Helsingfors SK 1964 69 14 -18 16 17 10 12
16 Tore Kindstedt Grand Master FIN181493 Esbo SF 1956 70 11 14 -17 16 13 16
17 Hanna Willman-Iivarinen Master FIN181943 Tuusulanjärven P 1970 73 18 11 13 -19 17 14
18 Michelangelo Messina Apprentice FIN180028 Lohjan P 1972 79 16 12 19 12 (20\OCS) 20\OCS
19 Eppu Kärki Master FIN202978 Helsingfors SK 1966 87 19 19 11 18 (20\DNC) 20\DNC
Laser Radial Class Series Summary
Pl Sailor Subgroup Sail # Club   Net 1 2 3 4 5 6
1 Derek Breitenstein Gr Grand Master FIN194800 Esbo SF 1950 8 1 -6 3 1 1 2
2 Nils Lagerström Gr Grand Master FIN149228 Esbo SF 1950 10 3 -4 2 2 2 1
3 Bettina Lemström Master & Lady FIN202669 Esbo SF 1966 12 2 2 1 -4 3 4
4 Johan Bishoff Master FIN143546 Barösunds SK 1961 20 -8 3 5 5 4 3
5 Jukka Mononen Master FIN8 Espoon PS 1968 23 5 1 4 -7 6 7
6 Vesa Viitanen Gr Grand Master FIN165701 Kotkan PS 1943 24 4 5 6 3 -12 6
7 Nina Dirix Apprentice & Lady FIN181493 Asker SF, Norge 1976 35 7 -11 10 8 5 5
8 Kalle Eerola Apprentice FIN81493 Esbo SF 1973 39 6 7 8 -10 9 9
9 Olli T Turunen Legends FIN138051 Nesteen VK 1939 47 (14\DNS) 12 11 6 8 10
10 Göran Hyöky Gr Grand Master FIN177570 Kantvikin PS 1946 49 11 (14\OCS) 12 11 7 8
11 Rauli Willman Gr Grand Master FIN167653 Tuusulanjärven P 1945 51 10 9 7 (14\DNS) 11 14\DNF
12 Lars G Thelestam Legends FIN137682 Nyländska JK 1939 54 (14\DNF) 8 13 9 10 14\DNF
13 Luc Dumonceau Grand Master BEL196524 56 9 10 9 (14\DNC) 14\DNC 14\DNC
Translate »